İletişim | RANDEVU AL | (0224) 413 1201

EL AYAK BAKIMI (MANİKÜR-PEDİKÜR)


El Ayak Bakımı (Manikür-Pedikür)

El ve Ayak bakımı, kişisel sağlık ve estetiği ilgilendirdiği kadar, kişinin yaşam kalitesinin yükselmesi açısından da son derece önemlidir. El ve Ayak bakımı, kişisel sağlık ve estetiği ilgilendirdiği kadar, kişinin yaşam kalitesinin yükselmesi açısından da son derece önemlidir. Ayak bakımının kişiyi rahatsız etmeden, acı vermeden, steril ve hijyenik koşullar altında gerçekleştirilerek temiz tutulması, dolaşım ve sinir sistemi açısından çok önemlidir.

İnsan vücudunun tüm organları ayaklardan etkilenir. Dolayısıyla ayak bakımı, kişinin sağlığı için ihmal edilmemesi gereken önemli bakımların başında gelir. El Ayak bakımında hijyenik tırnak kesimi ve dizaynı, tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması, sertleşmiş derilerin giderilmesi uygulamaları, el ayak bakım cihazları ile yapılır. Estetik ve sağlığa yönelik özel bir bakımdır.
El ve ayak bakımı şu aşamaları kapsar;
Steril ortamda el ayak bakımı
Ayak yapısından oluşmuş biomekanik problemler
Batık tırnak bakımı
Mantarlı tırnak ve ayak bakımı
Kalınlaşmış tırnak bakımı
Taban çatlakları bakımı
Manikür – Pedikür
El Ayak Peelingi

Eller, yüzden sonra vücudun en çok dış etkilere açık olan bölgeleridir. Bu sebeple yüze uygulandığı gibi ellerin de belli periyotlarla yapılacak özel bakımlara ihtiyacı vardır. Ellerde ayrı ayrı bakım gerektiren cilt ve tırnak dokuları bulunur. Hem estetik hem de hijyenik açıdan çok önemli olan el tırnakları pek çok hastalığın taşıyıcısı olabilir. Ayrıca ellerin estetik açıdan cerrahi yollarla gençleştirilmesi söz konusu olamadığı için el bakımı daha çok önem kazanır.26 kemik,114 bağ ve 20 kastan oluşan, vücudun tüm yükünü taşıyan ayakların bakımı insan sağlığı açısından büyük önem taşır. Gün boyu hareket halinde olan ayakların bakımı medikal olarak ayak sağlığı ile ilgilenen Podiatri uzmanlarınca yapılmalıdır. Özellikle diyabetli kişilerde ayaklarda his kaybı görülmesi ve his kaybından dolayı taşınan riskin büyük olması, diyabetik ayaklarda özel podiatri bakımlarının önemini artırmıştır. Günümüzde podiatri uzmanları diyabetli kişilerin ayak bakımının yanı sıra günlük yaşam temposunda herkesin ihtiyaç duyduğu ayak bakımı üzerine çalışmaktadır.

Tırnak bakımı temizliğin de önemli bir parçasıdır. Sağlıklı ve güzel tırnaklara kavuşmak doğru koşullarda yapılan manikür, pedikür ile mümkündür. Özellikle eller iletişim esnasında en önemli unsurlardan biridir.Her türlü dış etkene maruz kalan ellerimizin itinalı bir bakıma ve düzenli manikür işlemine ihtiyacı vardır. Pedikür özellikle yazın büyük önem taşır. Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içinde hava almayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi için pediküre ihtiyaç vardır. Batan ayak tırnakları kapalı ayakkabılar içinde kaldıkça büyük problemlere yol açar. Uzman kisiler tarafindan tedavi edilmelidir. Aynı zamanda manikür & pedikür hizmeti hijyenik bir ortamda ve güvenilir kişiler tarafından yapılmalıdır. Zarif düzgün bakımlı el ve ayaklar için haftada bir gün manikür – pedikür ile bakım ideal olup arada besleyici yumuşatıcı ve kırılmalara karşı güçlendirici ürünlerle desteklenmelidir. Özellikle yaz aylarında kaçınılmaz olarak gündeme gelen ayakların bakımı aslında hiç bir zaman ihmale gelmez. Tırnaklar kısa da olsa, uzun da olsa bakımlı, pırıl pırıl ve mermer gibi görünmeli. Tırnaklarınızı asla cansız zannetmeyin. Kusursuz bir rahatlama için bir de ayak peelingi yapmalısınız. Peeling ayaklarınızdaki tüm ölü derileri temizler ve kalınlaşan topuklarınızı pamuk gibi yumuşatır. Aynı zamanda da ayaklarınızdaki kan dolaşımını arttırır. Manikür, Pedikür konusunda da OFELIA & ESTETİK el ve ayaklarınıza ayrı bir güzellik ve rahatlık sunacaktır.