İletişim | RANDEVU AL | (0224) 413 1201

LENFTATİK DRENAJ (PRESSO TERAPİ)

Lenftatik Drenaj (Presso Terapi)

Zamanla birçok insan ödem(vücutta su birikmesi) oluşur.Vücuda dışarıdan basınç ile masaj yapan cihazlar sayesinde lenfatik ve venöz dolaşım uyarılır. Birçok hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir. Ayrıca dolaşım sistemini düzenler ve böylece hücrelere daha yoğun ve düzenli kan akışını sağlayarak metabolizmanın hızlanmasına ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Lenf Drenaj Masajı, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma kürlerinde alınacak sonucun kalite ve kalıcığını arttırmak için tek başına uygulanabileceği gibi özellikle Power Plate gibi sistemlerle kombine bir şekilde uygulandığında çok daha yarar sağlamaktadır.

Lenf Dranaj Faydaları
Selülit gidericidir: Yağ hücrelerinin hareketlenmesi ve bedenden atılması, dokuların arasında ki toksinin temizlenmesi selülitin aktif olarak giderilmesinde yardımcı etkenlerdir.
Bölgesel incelme: Kan dolaşımını hızlandırarak özel bir basınç tedavisi ve bölgesel zayıflama yöntemidir.Kilo verme ve incelme sağlar.
Detoks: Etkili bir detoks kürüdür. Gençleştirici özelliği bulunmaktadır.
Varis Giderici: Kılcal damarlarda ve lenf sisteminde ki kan dolaşımını hızlandırarak varis tedavisinde olumlu sonuçlar alınmaktadır. Varisler için kesin çözüm denilebilecek bir yöntemdir.
Yağ tedavisi: Basen bölgesinde ve bacaklarda aşırı kilolardan kaynaklanan su ve yağ toplama tedavisidir.
Oksijen : Bölgesel kiloları olan kısımların daha fazla oksijen alabilmesini sağlar ve bölgesel metabolizmayı hızlandırır.
Cildi canlandırma: Cildin gerginliğini ve canlılığını sağlar. Cilt kırışıklıkları ve çatlaklarına kesin çözüm sağlar.
Bacakları şekillendirerek selülit tedavisi sağlar.
Tedavi edici: Lenf dranej çeşitli hastalıklar için tedavi edici uygulamadır. Dolaşım bozukluğu çekenler için iyi bir alternatif tedavi yöntemidir.
KİMLERE UYGULANABİLİR ?
Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaşayanlar dışındaki herkese uygulanabilir